İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.432,5700
 • EURO
  $1,0773
 • ALTIN
  $47.990,0100
 • BIST
  $181,1000
Pergole Tente

Pergole Tente

Tenteler insanların eski yıllardan beri kullandığı uygulamalardan biridir. Önceden sadece bez ya da naylon gibi malzemelerle, insanlar kendilerine gölgelik alanlar ve ya yağmurdan korunmak için korunaklı yerler yapmaya çalışmışlardır. Günümüz de artık tente olayı da teknoloji ile birlikte son derece gelişmiş ve modern bir hale gelmiştir. Ortaya farklı modeller de tenteler ve özellikleri çıkmıştır. Bu […]

Tenteler insanların eski yıllardan beri kullandığı uygulamalardan biridir. Önceden sadece bez ya da naylon gibi malzemelerle, insanlar kendilerine gölgelik alanlar ve ya yağmurdan korunmak için korunaklı yerler yapmaya çalışmışlardır. Günümüz de artık tente olayı da teknoloji ile birlikte son derece gelişmiş ve modern bir hale gelmiştir. Ortaya farklı modeller de tenteler ve özellikleri çıkmıştır. Bu tente modellerinden en çok tercih edilenlerden birisi de pergole tente

Pergole Tente Nedir?

Pergole tentenin asıl adı saçaklık demektir. Tamamen gölgelendirme amacı içeren bir sistemdir. İtalya’ ya da gölgelik manasına gelmektedir. Pergole tenteler, gene olarak ahşap malzeme, metal malzeme, bezen de alüminyum malzemelerden yapılır.

Pergola Tente 2018 | Raylı Hareketli Işıklı Tente İmalatı 0212 477 17 16 - Ekvator Tente & Branda

Pergole Tente Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?

Eğer pergole tente yaptirmaya karar verdiyseniz, ilk olarak yapılacak alan çok önemlidir. Yani bölgenin mevsim şartları göz önünde bulundurularak, pergole tente yapılmalıdır. Pergole tente çok yağmurlu bölgeler için uygun değildir.

Genel de bahçe alanlarına yapıldığı için, bazı bölgelerde ki toprak kayması gibi durumlar da dayanıklı olmaz. Bundan dolayı iklim şartları daha iyi olan, çok yağış almayan bölgelere yapılması daha uygundur.

Pergole Tentenin Yapılışı Ve Özellikleri

Pergole tente yapilirken ilk olarak alanın ölçüsü alınır ve müşterinin istediği malzemeler temin edilir. Genel de bahçe gibi alanlar da ahşap pergole tente tercih edilir. Ahşap pergole tentenin sağlam ve uzun ömürlü olması için, ağaç seçimi son derece önemlidir. Genel de karaçam, pergole tente yapımı için uygundur. Yine Rus çamı ve sarıçam gibi ağaçlar da dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Malzeme temininin ardından yapım aşamasına geçilir. Kurulan pergole tentenin üzeri tam ve ya yarım açık olur. Görüntü olarak kamelyaları andırır. Aslında ikisi farklı uygulamalardır. Kamelyanın üzerinde çatı olur, pergole tente açıktır ya da bir bitki ile kapatılır. Pergole tente bakıldığı zaman yazlık yani tek mevsimlik bir tente olarak düşünülür.

Fakat eğer arzu edilirse dört mevsim kullanılacak bir duruma gelebilir. Yani pergole tentenin etrafı tamamen bir cam mekanizma ile kapatılıp, üzerine çatı yapılabilir. Böylelikle kışın da pergole tente kullanılıp, doğa da keyif yapılabilir. Pergole tente desen ve renkleri çeşitlidir. Müşterinin istediği model ve renk kullanılır. Kumaşları genel de kaliteli olur ve su geçirmez kumaşlardır. Bu kumaşlar yazın da guneşin etkisiyle solma yapmayan kumaşlardır.

Pergole tentelerin dayanıklı ve uzun ömür olmasının nedeni, tente yapılırken kullanılan demir iskelenin statik fırın boyalar ile yapılmasıdır. Bu şekil de bir pergole tentenin ömrü en az 5 yıl civarında olur.

Pergole tenteler raylı ve makaralı sistem de ve otomatik olarak kullanılan, çeşitli modelleri olan bir tente türüdür. İçlerinden en çok otomatik pergole tente tercih edilir.

Otomatik Pergole Tente Nedir?

Otomatik pergole tente, özel bir sistemle çalışan tentedir. Bir gergi sistemi üzerine kuruludur. Bu her türlü hava durumuna karşı koruma sağlar. Mimari her türlü yapım ve işletmeye uyum sağlayabilen bir tentedir. Otomatik pergole tente, genellikle kafe, lokanta, bahçe tipi alanlar da kullanılır.

Raylı bir sistemi vardır. Bundan dolayı kurulumu basit ve kullanımı oldukça pratiktir. Özel triger kayışlar ile yapılır. Kullanırken herhangi bir ses çıkarmaz. En önemli ve güzel özelliği ise uzaktan kumandayla açılıp kapanabilir. Garantili ürünlerdir.

Otomatik pergole tentenin etrafı kapatılabilir. Yani istendiğinde tamamen kapalı ya da açık hale getirilebilir. Kışın da doğayla iç içe bir mekân da oturmak mümkün olur. Otomatik pergole tente, çok kullanışlı olduğu için sıklıkla tercih edilir.

Pergola Tente Fiyat Hesaplama – Rize Tente

Pergole Tente Fiyatları

Diğer tente modelleri gibi pergole tente fiyatı hakkında da tam net bir fiyat verilemez. Çünkü modeli, kullanılan malzemeler ya da yapılacak alanın büyüklüğü, fiyatı etkileyen faktörlerdir. Eğer bir pergole tente yaptırmak istiyorsanız ilk olarak alanın ölçüleri alınmalıdır. Malzemeleri seçtikten sonra, fiyat bilgisi verilebilir. Yapacak olan ekip, toplam bir fiyat çıkarır ve eğer fiyatı beğenirseniz basit bir randevu oluşturup, tentenizi monte ettirebilirsiniz. Kısa bir süre için de kurulum gerçekleşir. Monte etme ücreti de toplam ücretin içine dâhildir.

Eğer kullanışlı bir pergole tente yaptırmak istiyorsanız, firmamızdan yardım ve bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?