İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.961,3400
 • EURO
  $0,9345
 • ALTIN
  $43.154,9900
 • BIST
  $149,3000
Platform Körüğü istanbul

Platform Körüğü istanbul

Platform körüğü istanbul hakkında bilgi almak için, öncelikle körük sistemini bilmek gerekir. Körük sistemleri,  iki parçayı birbirine bağlamak için kullanılan esnek yapıda olan, iki basit deri tarzı tulumlardan meydana gelen bir yapıdır. Bütün körüklerin ortak özelliği, hava akımının devamı olan birbirinin üzerine konulan iki körüğün sırayla sıkıştırılması sonucu oluşan bir yapı malzemesi olmasıdır. Platform körüğü, makaslı kaldırma platformları ve asansörlerin […]

Platform körüğü istanbul hakkında bilgi almak için, öncelikle körük sistemini bilmek gerekir. Körük sistemleri,  iki parçayı birbirine bağlamak için kullanılan esnek yapıda olan, iki basit deri tarzı tulumlardan meydana gelen bir yapıdır. Bütün körüklerin ortak özelliği, hava akımının devamı olan birbirinin üzerine konulan iki körüğün sırayla sıkıştırılması sonucu oluşan bir yapı malzemesi olmasıdır. Platform körüğü, makaslı kaldırma platformları ve asansörlerin korunmasında ve asansörlerin çevresinin kapatılmasında kullanılan bir körük türüdür. Asansörün hareketli olan kısımlarını korurlar.

Platform Körüğü istanbul Gelişim Süreci

Platform körüğü istanbul körük çeşitlerinden biridir. Çok eski zamanlardan beri kullanılan bu körükler, ilk dönemler küçük işyerlerinde kullanılırken  zamanla  çok  gelişip, model, renk ve kullanım alanına göre  oldukça yaygınlaşmıştır. Bu yapı malzemelerin, insanlık tarihi boyunca süregelen teknik ve bilimsel çalışmalar sonucunda model ve kullanım alanları zenginleşmiştir. Günümüzde teknolojinin hızla yayılmasıyla, platform körüklerinin kullanım alanları, yapı teknolojileri ve yapıların tasarımları oldukça gelişmiştir. Bugünkü çağdaş uygarlık düzeyinde ileri ve çeşitli yapı malzemelerinin üretimleri de oldukça artmaktadır. Bu teknik ve bilimsel çalışmalar arttıkça  ihtiyaca göre de şekil göstermektedir. Günümüzde birçok çeşidi olan bu Platform Körük istanbul türlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 Platform Körlüğü istanbul Çeşitleri

Platform körüğü istanbul dört ana modelden oluşmaktadır. Bunlar; Bez körükler, teleskopik saç muhafaza körükleri, koruma körükleri ve lineer kızak tipi körükleridir.

 • LineerKızak Körüğü

Bu körük tipinin üç  bağlantı sistemi vardır. Bunlar; içten bağlantı sistemi, dıştan ve cırt bağlantı sistemleridir. Lineer kızak körükleri, beş farklı teknik kumaştan üretilmiştir. Bunlar, polyester kaplı kumaş,  nomex kumaş, alüminize cam elyaf kumaş, kalvar kumaş ve PTF teflon kaplı kumaş türüdür. Kızakları bütün dış etkilerden korumak için kullanılan kaliteli bir körük tipidir.

 • TeleskopikSaç Muhafaza Körüğü

Platform körüğü modelinden biri olan bu körük tipi, takım tezgâhı uygulamasında kullanılan bir türüdür. Makina sistemlerin korunmasında kullanılır. Her şekil ve ölçüde üretilebilirler. Makineyi toz, su, ısı, yaş talaş ve yüksek ısı gibi etkenlerden koruduğu  gibi kaliteli ve dayanıklıdır.

 • BezKörükler

Platform körüğünün bir başka çeşidi olan, bez körükler iki şekilde incelenir. Silindir bez körükler ve özel saçlı körükler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Silindir bez körükler tekerlek gibi dairesel bir görünüme sahiptir. Tüm sistemlerin korunmasında kullanılan bir körük türüdür. Isıya karşı dirençli kumaşlardan üretilirler. Dört bağlantı sistemi vardır. Bunlar, (içten dıştan teğet ve kelepçe sistemidir.) özel saçlı bez körükler ise maliyeti oldukça az ve kullanım alanı geniş olan bir türdür. Yüksek hızda en iyi şekilde sonuç verir. Saç tipi özelliği paslanmaz, taşlanmış ve alüminyum saçtır tipidir. İçten dıştan ve cırt olmak üzere üç bağlantı sistemine sahiptir.

 • CNC Koruma Körükleri

Platform körüğü çeşidinden biri olan CNC koruma türü, paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu körük türü  kullanılacak makineler üzerine monte edilir. Bilgisayar yardımıyla da uzaktan kontrol edilir. Yüksek ısı ve keskin talaşlara karşı koruma sağlar.

Platform Körüğü istanbul aksesuarları

Platform körüğü istanbul, birçok aksesuarı mevcuttur. Bunlardan bazıları şunlardır. Alüminyum ve gözyaşı desenli saç platformu, servis penceresi, manuel veya hidrolik kontrolü yükleme rampası, sabit ve sökülebilir korkuluk, koruyucu körük, yükseklik ayarlama sistemi, tekerlekli ve ray makaralı sistem, döner tabanlı model koruyucu rulo perde ve platform üzeri rulolu ve benzeri gibi birçok aksesuar özelliğine sahiptir.

Platform Körüğü istanbul Rengi

Platform Körüğü istanbul renkleri kullanıcıların isteğine göre çeşitlilik gösterir. Tüm renklerde üretilebilir fakat genellikle siyah bir görünüme sahiptir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?