İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.007,5000
 • EURO
  $0,9508
 • ALTIN
  $43.314,0700
 • BIST
  $151,7000
Sabit Tente

Sabit Tente

Ülkemizde son yıllarda tente modellerine olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Özellikle sabit tente modelleri çok büyük bir ilgi görüyor. Dış mekânların hava olaylarından etkilenmemesi adına kullanılan sistemlere tente sistemi deniyor. Bir iskelet sistemi üzerine kurulan kumaşlı yapılardır. Pek çok farklı model ile karşımıza çıkıyor. Sabit, pergola, mafsallı ve dekoratif tente olmak üzere sınıflara ayrılıyor. İşlevsel olarak ön olana […]

Ülkemizde son yıllarda tente modellerine olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Özellikle sabit tente modelleri çok büyük bir ilgi görüyor. Dış mekânların hava olaylarından etkilenmemesi adına kullanılan sistemlere tente sistemi deniyor. Bir iskelet sistemi üzerine kurulan kumaşlı yapılardır. Pek çok farklı model ile karşımıza çıkıyor. Sabit, pergola, mafsallı ve dekoratif tente olmak üzere sınıflara ayrılıyor. İşlevsel olarak ön olana çıkan tente modelleri aynı zamanda dekorasyon amacı ile de çok fazla tercih ediliyor. Özellikle çeşitli kafe ve restoranlarda dekorasyon amacı ile çok fazla tercih ediliyor. Otomatik açılır kapanır tenteler daha çok işlevsel olarak tercih edilse de sabit olan modeller ise dekoratif olarak tercih ediliyor. Mekânlar için  en uygun olan tente modellerini tercih etmek gerekiyor. Özellikle yağmur, kar suları ve güneş ışınları hem dış mekânı hem de iç mekânı en iyi şekilde koruma imkânı sağlıyor.

Sabit Tente – Sayfa 2 – Çınar Tente – Branda – Tenteci – Mafsallı Tente

Sabit Tente Nedir?

Vitrin önlerini iyi göstermek, dış mekânı korumayı sağlamak, kapı üzerini daha görsel bir tasarım ile göstermek için kullanılan tente modellerine sabit tenteler adı veriliyor. Son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Uzun süreli bir kullanım söz konusu oluyor.  Özellikle market ve kafe gibi alanlar çok fazla güneş ışını ve yağmur sularına maruz kaldığı için çok fazla tercih ediliyor. Dekorasyon amaçlı olarak ön plana çıkan sabit tenteler Mimarlar tarafından dekor amaçlı olarak çok fazla tercih ediyorlar. Sabit tentelerin yapımında çok sağlam bir iskelet sistemi ve birbirinden çeşitli renk, desen modelleri ile yapılıyor. Sabit tenteleri tercih ederken iç mekân ile uyumlu desen ve renklerin tercih edilmesi gerekiyor. Uzun süreli bir kullanım imkânı sağlamasından kaynaklı olarak insanlar çok fazla tercih ediyor.

Sabit Tente Kullanım Alanları

Pek çok alanda kullanım imkânı sağlayan sabit tente modelleri özellikle küçük işletmelerin önlerinde çok fazla tercih ediliyor. Sadece dekoratif amaçlı değil aynı zamanda dış mekânları kullanıma açmak için de çok sık tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Kafeler ve restoranlar dış mekânlarını hem yazın hem de kışın rahat bir şekilde kullanmak için sabit tenteleri tercih ederek her mevsim dış mekânı kullanım imkanı ortaya çıkıyor. Her geçen yıl daha fazla kullanımı ortaya çıkan tentelerin pek çok farklı modeli bulunuyor. Bu modeller arasında mekânlara en uygun olanların tercih edilmesi gerekiyor. Daha çok dekoratif olarak ön olana çıkıyor. Mağazaların ve vitrinlerin önünde en çok görmeye alışkın olduğumuz tente modelleri sabit tenteler oluyor. Mekânların çok daha şık ve dikkat çekici bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda  otellerde de çok fazla tercih edilen tente modelleri arasında yer alıyor. Mekânınızı hem korumak hem de şık bir görünüme kavuşmasını sağlamak adına çok ideal bir tercih oluyor. Uzun süreli kullanımı ile işletme sahiplerine çok büyük bir fayda sağlıyor.

Sabit Tente Özellikleri

Sabit tenteler daha çok dekoratif amacı ile karşımıza çıkıyor. Dekoratif olarak market ve mekânların çok daha güzel görünmesine fayda sağlıyor. Açılıp kapanması mümkün olmadığı için düzenli olarak bakımının yaptırılması gerekiyor. Özellikle kumaşların iyi bir şekilde bakımının yapılması daha uzun süreli bir kullanım imkânı sağlıyor. Her kumaşın belirli bir kullanım ömrü bulunuyor. Bu kullanım ömrü dolduktan sonra mutlaka değiştirmek gerekiyor. Sabit tentelerde daha çok su geçirmez özellikte kumaşlar kullanılarak yağmur ve kar sularından üstün bir koruma imkânı sağlıyor. Sabit tenteler için tercih edilen kumaşların rengi ve deseni çok farklı şekilde karşımıza çıkabiliyor. Sabit tentelerin kumaşları isteğe bağlı olarak farklı şekilde tasarlanabilir. Kumaşlar üzerine istenilen logo ve isim yazılabilir. Düzenli olarak motor bakımı ve temizliği yapıldığı zaman uzun süre motor kullanımı söz konusu oluyor. İskelet sistemi alüminyumundan yapıldığı için paslanmaz özelliktedir.

Sabit Tente Karpuz Tente Bakkal Tentesi Manav Tentesi

Sabit Tente Fiyat Belirleme

Sabit tente fiyatları pek çok hususa bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Tentenin büyüklüğüne, şekline, desenine, rengine ve kumaş, iskelet kalitesine bağlı olarak fiyat sürekli olarak değişir. Genellikle fiyatlar birbirine yakın olsa da bu hususlara bağlı olarak değişime uğraması söz konusu olur. Uzun süreli bir kullanım imkânı sağlamak isteyen kişilerin mutlaka fiyatı değil kaliteli ön olanda tutması gerekiyor. Kalitesiz tenteler çok daha büyük bir zarara uğramanıza sebep olur. Sabit tenteler ile ilgili firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?