İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.427,6300
 • EURO
  $1,0760
 • ALTIN
  $48.027,2300
 • BIST
  $180,3000
Şemsiyeler istanbul

Şemsiyeler istanbul

Şemsiye Nedir? Günlük hayatınızda bizi yağmurdan, güneşten korumak için kullanılabilen bir eşyadır. Esnek tellerle yapılmış etrafı su geçirmez kumaştan sarılmış bir sapın üzerinde bulunan açılıp kapanabilen eşya türüdür. Birçok çeşitli olan farklı bölümlerde kullanılan eşyadır. Her açık alanda kullanılan ve tercih edilen bir aksesuardır. Artık dışarda yağmura yakalandığınızda bile çantanızdan çıkarıp kullanabileceğiniz bir alternatif çeşitleriyle kurtarıcı […]

Şemsiye Nedir?

Günlük hayatınızda bizi yağmurdan, güneşten korumak için kullanılabilen bir eşyadır. Esnek tellerle yapılmış etrafı su geçirmez kumaştan sarılmış bir sapın üzerinde bulunan açılıp kapanabilen eşya türüdür. Birçok çeşitli olan farklı bölümlerde kullanılan eşyadır. Her açık alanda kullanılan ve tercih edilen bir aksesuardır. Artık dışarda yağmura yakalandığınızda bile çantanızdan çıkarıp kullanabileceğiniz bir alternatif çeşitleriyle kurtarıcı oluyor. Şemsiyenin birçok çeşitleri vardır.

Petek Branda, Pergola Tente ve Şemsiye Çeşitleri

Şemsiyenin Avantajları

Şemsiye çeşitlere ayrılır ve sizi bazı hava şartlarından korur. Dışarıda, evinizin balkonunda, bahçenizde ve birçok yerde çeşitlerini kullanarak özelliğinden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz zaman olumsuz hava şartlarında sizi kurtarır. Her boyutta yapılan bu aksesuar size kolaylıklar sunuyor. Her yere taşınabilir kolaylığı sizinle yerde. Çocuklar için ve yetişkinlerin birçok yaşa ulaşıp model ve renk seçenekleriyle oluşan aksesuar olarak da estetik tasarlanıp günlük yaşantınızda yerini almıştır. Bu güzel icat sizlerin hayatında yer almaya geliyor. Evinizdeki vestiyer de yerini almak için sizi bekliyor.

Şemsiye Nerelerde Tercih Edilir?

Ticari işletmeler için kullanılan şemsiye ve şemsiye çeşitleri ise genelde açık alanları bulunan firmalar tarafından tercih edilmekte. Açık alanlarda müşterilerini sıcak veya yağmurlu havalarda ağırlamak isteyen işletmeciler için restoran ve ya bahçeli kafeler için üretilmiş kapsamlı ve bir çok modelli geniş ürünler bulunmakta. Kafe şemsiyesi ve benzeri şemsiyeleri işletmenize uygun ebatlarda üretim yapılan modelleri zevkinize göre inceleyebilirsiniz.

Genel itibari ile büyük açık alanlı genel kurumsal şirketlere de uygun ebat ve renkler modeller seçerek her isteğe uygun şemsiye modeli üretilmektedir. Şemsiye ürünleri kurumsal yerlerde kafe bahçelerinde veya ,açık mekan otellerde veya kullanıcılarının balkonu için de yapılmış bir çok sayıda üretilen kompakt ürünlerdir. Ürünlerin üzerine isteğe bağlı şekilde logo ve isimler yazılabilmektedir. Bu sayede hem kurumsal hem ev ortamına uygun şekillerde kullanım yelpazesi fazlalaşmıştır.

Şemsiye Kumaşı Özellikleri

Şemsiyelerde kullanılan malzeme genelde üretimi yapılan polyester iplikten üretilir. Bir diğer üretimi olan şemsiye kumaşları ise pamuklu ve akrilik kumaşlardır. Dış mekânlarda kullanıma uygun olan bu şemsiye kumaşları bahçe, kafe ve restoran şemsiyelerinin yapımında kullanılır. Bakımını ve temizliğini düzenli sağlarsanız daha uzun ömürlü olabilir.

Şemsiye kumaşları güneş ışınlarından sizi korur ve serinlik sağlayarak daha iyi ortam yaratır. Polyester ve benzer içerikli ve daha solmayan şemsiye kumaşlarının yapısı su geçirmez özelliğine sahiptir. uzun süreli kullanıma olanak sağlayan şemsiye kumaşlarının renklerinin kalıcılığı oldukça yüksektir. Şemsiye özellikleri ve şemsiye bütçeleri kullanım sürelerini belirleyici olur.

 Şemsiye Kumaşı Nasıl Seçilmeli

Şemsiye kumaşı ve modelleri şemsiyelerin kullanım ömürlerini birazda fiyatları belirleyici olabiliyor. Kumaş ve model seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli püf noktalar ve kullanım alanına göre, renkleri ve dayanıklılığı önemlidir. Kullanılan ham maddeye göre farklılık gösteren kumaşlar daha kaliteli olan pamuklu kumaşlardır ve polyester iplikten üretilen kumaşlara göre daha dayanıklıdır. Polyester iplikli kumaşların renk kalıcılığı düşüktür ve çok fazla güneş ışığına maruz bırakıldığında renklerini koruyamayabilirler. Bu yüzden fiyat miktar açısından daha uygun olmaları sebebiyle daha çok tercih edilen bu kumaşlar genellikle açık tonlar yani bej renkleri tavsiye edilir.

Pamuklu olan kumaşlar ise renk kalıcılığı oldukça yüksektir ve uzun zamanlı çürüme, yıpranma ve deformasyon olmadan kullanılabilen kumaşlardır. Kumaş seçimlerinde bir diğer önemli noktada şemsiyelerin kullanım ortamları ve alanlarıdır. Örneğin, açık yakın doğa alanları mekânlarda kullanılacaksa sıcak tonlarda yani sarı ve benzeri renkler tercih edilmemelidir. Bu renkler arıları ve böcekleri çekebilir.

Şemsiye Tente – Çınar Tente – Branda – Tenteci – Mafsallı Tente

Şemsiye Kumaşı Nasıl Temizlenmeli

Şemsiye temizliği ve kullanım zamanının uzatılması için yapılması gerekenlerden biri kumaşın özelliklerine dikkat edilmelidir. Şemsiyeler muhafaza edilirken havalı paketlerde ya da hava alan poşetler kullanılmalıdır. Böylece hem renkleri korunur ve daha çabuk eskimesi engellenir. Şemsiyeler geceleri ve hava şartları uygunsa kapalı olmalı, mümkün olduğunca kumaşları sadece kullanılırken takılmalıdır. Kumaşlarının temizliği yapılırken ılık ya da soğuk su kullanılmalıdır.

Şemsiyeler depoya, temizlenerek olduğu şekilde sağa sola yatırılmadan ve dik olarak kaldırılmalıdır. Rüzgârlı havalarda özellikle dikkat edilmesi ve tekrar kullanımda estetik ve modeli bozulmamış bir görünüm elde edilebilmesi için şemsiye kumaşları gövdeye eşit şekilde sarılmalı ve toplanmalıdır. Kaliteli ve zevkinize uygun modellere firmamızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?