İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.029,7800
 • EURO
  $0,9897
 • ALTIN
  $43.450,0000
 • BIST
  $160,1000
Tasarım Minder istanbul

Tasarım Minder istanbul

Tasarım  minder istanbul ürünleri insanların kendi zevklerine göre, kendi ihtiyaç ve kullanım alanlarına göre özel olarak diktirdikleri bir minder türüdür.  Aslında eski zamanlardan beri Anadolu kültüründe olan minder türü olan şark köşesi, tasarım minderlerinin ilk ve en değerli modelidir. Tasarım minder, Anadolu’nun vazgeçilmez ev tasarımı olan şark köşesinden gelmektedir. Zaman geçtikçe modern ve dekoratif minder türleri ortaya çıkmaya başladı. […]

Tasarım  minder istanbul ürünleri insanların kendi zevklerine göre, kendi ihtiyaç ve kullanım alanlarına göre özel olarak diktirdikleri bir minder türüdür.  Aslında eski zamanlardan beri Anadolu kültüründe olan minder türü olan şark köşesi, tasarım minderlerinin ilk ve en değerli modelidir. Tasarım minder, Anadolu’nun vazgeçilmez ev tasarımı olan şark köşesinden gelmektedir. Zaman geçtikçe modern ve dekoratif minder türleri ortaya çıkmaya başladı. İnsanlar kendi zevk ve ihtiyaçlarına göre minderler tasarlayıp, şark köşeleri gibi evlerinde, işyerlerinde, bahçelerde, kreş-anaokulu, bağ evleri ve bahçe gibi yerlerde kullanmaya başladılar. Anadolu kültürü olan minderler zamanla hızla yayılıp modern bir hal aldı. Eskiden klasik bir minder çeşidi iken, şimdi ise daha şık, daha farklı ve modern tasarım minderleri ortaya çıkmaya ve kullanılmaya başlanıldı. Günümüzde artık her şey gibi tasarım minderleri de hobi olarak üretilmeye başlandı. Çok farklı desen ve modeller, peluş tarzında puf modeller ve benzeri gibi ihtiyaç ve isteğe göre tasarım minderi çeşitlendi.

Tasarım Minder istanbul Kullanım Alanları

Tasarım minder istanbul ürünleri kullanım alanı, kullanılacak amaç doğrultusunda değişmektedir. Birçok model ve birçok farklı türü olan bu tasarım minderlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Tasarım minderinin model ve özelliklerine göre kullanım alanı belirlenir. Mesela yastık minder modeli değişik ebat ve figürlerde sırtımızı dayamak için kullanılırken, armut minder modeli, daha çok havuz kenarında lüks villa bahçelerinde sık sık kullanılır. Yine sünger minder modelleri, uzun sünger modelleri açılıp yer yatakları gibi kullanılırken, küçük boyutta olan tasarım minder modelleri sandalye üzerleri için, pikniklerde üzerine oturmak için kullanılmaktadır. Genel olarak tasarım minderi kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz: Ev dekorunda, balkon ve özel oda dekorunda, bebek ve çocuk yatak odalarında figür minder olarak kullanılır. Bağ, bahçe ve piknik yerlerinde, havuz başı partilerinde, kreş anaokulu ve çocuk odalarında kullanılır. Salonlarda dekorasyonu güçlendirmek için kullanılırken, araçlarda seyahat için, boyun arkası destek amaçlı kullanılır. Araba koltuklarında şoföre özel koltuk kılıflarında, özel tasarıma rastlayabiliriz. Günümüzde yaşam alanlarının hemen hemen her yerinde tasarım minderlerine rastlamak mümkündür.

Tasarım Minder istanbul Modellerinin Renkleri

Tasarım minder istanbul ürünleri renk olarak, kişinin isteğine göre tüm renklerde ve tüm modelde tasarlanabilir. Kişi tasarım minderini kullanılacağı odanın ve yerin dekoruna göre renkler belir ve tüm renklerde tasarım minderleri üretilebilir.

Tasarım Minder istanbul Kalite ve Kumaş Türü

Tasarım minderi istanbul, kalite olarak değişkenlik gösteren bir yaşam alanı ürünüdür. Temin edilen, üretilen firmaya göre kalitesi de değişir. Mesela merdiven altı denilen ruhsatsız ve izinsiz yapılan minderler kalitesiz iken, özel tekstil ve firmaların hakkıyla yaptığı kaliteli sağlığa zarar vermeyen ip, yün ve kumaş gibi malzeme kullanan çok sayıda güvenilir sektör mevcuttur. Tasarım minderleri alırken üretildiği yere dikkat edilmelidir. Kullanım alanına göre kumaşın türleri de değişir. Mesela çocuk odalarındaki tasarım minderleri peluş ya da %100 pamuk gibi yumuşak kumaştan üretilirken, kreşlerdeki yer minderleri su geçirmez sert polyester kumaştan üretilir.

Tasarım Minderi istanbul Modelleri

Tasarım minder istanbul modelleri oldukça geniştir. Çünkü kişi istediği şekilde tasarlayabilir. Evde ve tekstil alanlarında istediği modelde ihtiyacına göre rengi ve boyutunu ayarlayıp dikebilir. Piyasada bulunan bazı modeller şunlardır; Modern şark köşesi tasarım minderleri, çok amaçlı yer minderleri, gabardin minder türleri, yuvarlak ve oval yer puf minderler çok tercih edilenlerdendir. Bunların yanında bank ve spor minderleri, koltuk, sandalye, bel ve boyun minderleri, dekoratif yastık minderler, sünger minder tasarımları, modern dekoratif minderler, oturma minderleri, armut minderler ve Japon tarzı birçok tasarım minder türleri mevcuttur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?