İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.029,7800
 • EURO
  $0,9897
 • ALTIN
  $43.450,0000
 • BIST
  $160,1000
Teleskopik Tente

Teleskopik Tente

Tenteler dış etkenlerden ve en önemlisi hava şartlarında korunmayı sağlayan sistemlerdir. Tenteler öncelikli güneşten korunmak için üretilmiş olsa da sonrasında fonksiyonel gelişimlerle birlikte artık hemen her işletmede bir unsur haline gelmiştir. Dolayısıyla tente sistemi açık ve kapalı tüm alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Güneş dışında yağmur, rüzgâr gibi hava koşullarına karşı bezinin koruma özelliği bu noktada dikkat […]

Tenteler dış etkenlerden ve en önemlisi hava şartlarında korunmayı sağlayan sistemlerdir. Tenteler öncelikli güneşten korunmak için üretilmiş olsa da sonrasında fonksiyonel gelişimlerle birlikte artık hemen her işletmede bir unsur haline gelmiştir. Dolayısıyla tente sistemi açık ve kapalı tüm alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Güneş dışında yağmur, rüzgâr gibi hava koşullarına karşı bezinin koruma özelliği bu noktada dikkat çekicidir. Teknoloji ile birlikte birçok çeşidi imal edilmiş ve kullanım oranı da her geçen gün artış göstermeye devam etmektedir. Tente seçenekleri arasında kullanılacak yere ve ihtiyaca göre çeşitler mümkündür. Bunlar arasında motorlu tenteler, teleskopik tente, branda korumalı tenteler sayılabilir.

Kullanımlarına Göre Tente Çeşitleri

Mağaza ya da işletmelerde kullanılan tente çeşidi daha çok mafsallı olanlarıdır. Bu ürünler çevirme kollu olup; ev kapsamında da rahatlıkla kullanılabilir. Pergola sistemler genelde restoran ya da bahçelerde katlamalı olarak kullanılır. Körüklü olanlar ise dekoratif amaçlıdır. Otel tasarımları olsun, butikler olsun; en tercih edilen modelidir.

Tente sistemleri öncelikli olarak mekânların çok daha şık ve hoş görünmesini sağlayan bir unsur olarak tanımlanabilir. Hava şartlarından korunma sağlaması yanı sıra bir işletme için artı reklam özelliği taşır. Bunlardan teleskopik tentelerin kullanım alanları oldukça fazla olup; gerek evlerde gerek işyerlerinde sıklaşmıştır. Mevsimsel etkilerden korunma dışında özellikle kafe gibi yerlerde konforlu ve şık bir görünüm altında zaman geçirilmesini sağlar. Bu tenteler aynı zamanda son derece güvenliklidir. Kullanım alanları; kafeler, restoranlar, konutlar ve işletmelerdir. Bu tentelerin kendine has birçok özelliği ve avantajı vardır. Bunlar ileri doğru açılma özelliği, kullanımının son derece kolay olması, uzun yıllar dayanıklılık payı, fiyatının ekonomik olması sayılabilir.

Teleskopik Tente İle Görsellik Payı

Bir teleskopik tentenin evde kullanılması hali ile mesela son derece sade görüntü çizen bir balkonda şıklık ve sıcak bir enerji katacaktır. İşletmelerdeki payı ise çok daha modern ve çok daha gösterişli; ortama şıklık katan bir özelliktedir. Kısa sürede bu sistemle ortam güzelleşecektir.

Teleskopik tente ise mevsimsel dış etkenlerden hiçbir şekilde olumsuz etkilenmeden güvenle istenilen mekânda kullanılabilme özelliği mevcuttur. Sağlamlığı ve dayanıklılığı da bu kullanımda artı paydır. Dolayısıyla mevsimin yaz ya da kış olması gibi bir fark gözetmeksizin her ortamda keyifli vakitler yaşanabilir. Teleskopik tenteler en çok balkonlar için tasarlanmış en şık tente modelleri arasındadır. Balkonlara ayrı bir şıklık katar, güneşli ya da kötü hava şartları gibi durumlarda engelleyici bir durum söz konusu olmaz. Bu tenteler istenilen renk ve desende imal edilme şansına da sahiptir.

Teleskopik Tente Özellikleri

Teleskopik tente özelliklerinin başında kumanda ile kontrol edebilme vardır. İsteğe göre ayarlanabilme payı yüksektir. Böylece mevsim şartlarına göre kişisel konfor ayarı söz konusudur. Genelde bu tentelerde kumaşlar akriliktir, bu nedenler de çok rahat temizlenir ve uzun ömürlüdür.

Teleskopik tente modeli saçaklı olarak da tercih edilip ayrı bir estetiklik kazandırılabilir. Bazen de ön kısımlar şeffaf branda ile kapatılır. Renk seçenekleri ve dolayısıyla kumaş seçenekleri de kullanılacak yere göre bu bir ev bahçesi ya da balkonu, bir market tentesi ya da kafe tentesi olabilmektedir. İleri geri hareket edebilme özelliğinin olması bu tente sisteminde en etkili yönüdür. Yüksek kalitede, müşterilerimize her zaman kaliteli ürünler sunma başarısını üst sıralarda tutmayı hedef alan bir firma olarak, ürünlerdeki yenilikçiliğimizi beraberinde kalitemizi yaşamanız için bizden hizmet alabilirsiniz. Profesyonel kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?