İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.026,0600
 • EURO
  $0,9863
 • ALTIN
  $43.427,5400
 • BIST
  $159,9000
Tente Firmaları

Tente Firmaları

Tente firmaları özellikle kötü hava koşullarından korunmak için kullanılan farklı modellerde tenteler üretiyor. Tenteler genel olarak dış etkilere karşı kullanılsa da dekorasyon amacıyla da kullananlar vardır. Kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerin özellikle açık alanlarını kötü hava koşullardan ve diğer dış etkenlerden korumak için farklı modeldeki tenteler kullanılır. Bunun yanında evlerin bahçe, teras ve balkon gibi […]

Tente firmaları özellikle kötü hava koşullarından korunmak için kullanılan farklı modellerde tenteler üretiyor. Tenteler genel olarak dış etkilere karşı kullanılsa da dekorasyon amacıyla da kullananlar vardır. Kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerin özellikle açık alanlarını kötü hava koşullardan ve diğer dış etkenlerden korumak için farklı modeldeki tenteler kullanılır. Bunun yanında evlerin bahçe, teras ve balkon gibi yerlerinde de her mevsim oturabilmek için tenteler kullanılıyor. Tenteler farklı malzemelerden ve farklı fonksiyonlarla donatılarak yapılıyor.

izmirde Tenteci | Pergola otomatik Tente Branda | Pergolalar

Tente Modelleri

Tente firmaları farklı modellerdeki tenteleri ihtiyacı olanlara sunuyor. Tenteler sadece ihtiyaç dâhilinde değil bazen de dekorasyon amacıyla kullanılabiliyor. Tente modelleri arasında en fazla kullanılanlar mafsallı, pergola, karpuz, kasetli, körüklü, çift açılır ve raylı olarak sayılabilir. Mafsallı tenteler daha dar alanlarda kullanılan ve ekleme benzer şekliyle şık bir görünüm yaratmak isteyenlerin tercih ettiği bir tente modelidir. Pergola tenteler ise ahşaptan da yapılabildiği gibi kumaş kullanılarak da yapılıyor.

Pergola tenteler özellikle bahçe ve teras gibi yerlerde kullanılıyor. Karpuz tenteler de karpuz dilimine benzedikleri için bu isimle anılıyorlar genellikle karpuz tenteleri kafe ve restoranların açık oturma alanlarında, bahçelerinde görüyoruz. Kasetli tenteler düz ve sade görünümleriyle birçok yerde kullanılabilir.

Aynı zamanda kasetli tenteler kapatıldıklarında en az yer kaplayan tente modelidir. Körüklü tenteler yanlara açılabilen bir model olması sebebiyle güneşe karşı en fazla koruma sağlayan tente modeli oluyor. Raylı tenteler ise genellikle kış bahçelerinde kullanılırken çift açılır tenteler her iki tarafa da açılabilmesi ile hem yer kaplamaması açısından hem de kullanım açısından kolaylık sağlıyor.

Pergola Tenteler

Tente firmaları müşterilerine en fazla pergola tente üretiyor. Bunun nedeni pergola tentelerin akrilik kumaşlardan elde edilmesi ve bu sayede kolay temizlenebilir olması olarak söylenebilir. Bir diğer avantajı ise kış aylarında kullandığınız pergola tentelerin kumaşlarını çıkarıp yıkamanıza olanak sağlamasıdır.

Her mevsim kullanılabilir bir alan yaratabilme imkânı sunan pergola tenteler gölgelendirme için en pratik modeldir. Kademeli olarak açılıp kapatabilme imkânı da sağlayan pergola tenteler 90 km hızla esen rüzgârlara karşı bile dayanıklıdır. Bahçe ve teraslarda kullanılan pergola tentelerde ahşap veya demir parmaklık da yapılarak kolay monte edilmesi sağlanıyor.

Tente Özellikleri

Tentelerin birçok farklı modelde üretildiğini söyledik. Bunun yanında bu modeller de farklı fonksiyonlara sahip. Bazı tenteler sabit üretilirken bazılar açılır kapanır özellikte oluyor. Bu açılıp kapanma şekilleri de farklı olabiliyor. Manuel veya otomatik açılır kapanır tenteler müşterinin isteğine göre üretiliyor.

Manuel tenteler elle açılıp kapatılabilirken otomatik tenteler veya motorlu tenteler uzaktan kuman ile kontrol edebilme imkânı sağlıyor. İşyerlerinde müşterilerin konforu için otomatik tenteler tercih edilirken evlerin bahçe ve balkon gibi yerlerinde kullanılmak üzere sabit tenteler tercih ediliyor. aynı zamanda dükkanların ön taraflarında da bu sabit tenteleri görmek mümkün. Tenteler birçok farklı renk ve desende üretilebiliyor. İsteğe göre farklı baskılar yaptırılabiliyor.

Tenteler Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tente alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey nerede kullanılacağıdır. Tente modelleri kullanım alanlarına göre sınıflandırılır ve her tente modeli her alanda kullanabilmek için uygun olmayabilir. Örneğin mafsallı tenteler daha dar alanlarda kullanılabilirken kasetli tenteler daha geniş alanlarda kullanılıyor. Sabit tenteler özellikle dükkân önlerinde kullanılırken açılır kapanır tenteler genellikle açık alanları kapatmak için kullanılıyor.

Bu yüzden kullanılacak yer iyi keşfedilmeli ve buna göre karar verilmelidir. Karar verilirken mekânın dekorasyonuna ve renklerine dikkat edilerek estetik açıdan uyumlu olan tentenin tercih edilmesi doğru olacaktır. Ayrıca bazı işletmeler reklam ve tanıtım amacıyla bu tenteleri tercih edebiliyorlar. Bu durumlarda da kaliteli kumaşlardan üretilen tenteler üzerine istenilen reklamın veya tanıtımın bastırılması için bunun önceden belirtilmesi gerekir. Son olarak tente alınırken mekânla aynı formatta olmasına özen gösterilmelidir.

2020] Güncel Tente Fiyat Listeleri - Tente M2 Fiyatları - Prime Tente

Tente Fiyatları

Tente fiyatları hem formatlarına göre hem de işlevlerine göre farklılık gösterir. Örneğin manuel tenteler daha düşük fiyatlıyken otomatik veya motorlu tenteler daha yüksek fiyatlı olabilir. Bunun yanında reklam ve tanıtım için bastırılan desenler de ek bir maliyet yaratabilir. Tenteler seçilirken kullanılan malzemeye de dikkat edilmesi gerekir ve bu malzemelerin kalitesi de fiyata doğrudan etki eder. Tente fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?