İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $2.964,3800
 • EURO
  $0,9390
 • ALTIN
  $43.026,4200
 • BIST
  $150,4000
Tente Fiyatları

Tente Fiyatları

Pek çok dış faktöre karşı koruma sistemi olarak yapılan, yazları gölgelik olarak kullanılan, kışları ise her türlü yağışa karşı düzenlenen sistemler, tente olarak adlandırılır. İlk kez kullanılmaya başlandığı yıllarda insanlar, çadır ve bez gibi malzemeleri, ağaç dalları ya da tahta parçalarıyla birleştirip, koruma düzenekleri kurmaya çalışmışlardır. Çağın değişmesi ve teknolojinin ilerlemesi ile birlikte tente sistemleri […]

Pek çok dış faktöre karşı koruma sistemi olarak yapılan, yazları gölgelik olarak kullanılan, kışları ise her türlü yağışa karşı düzenlenen sistemler, tente olarak adlandırılır. İlk kez kullanılmaya başlandığı yıllarda insanlar, çadır ve bez gibi malzemeleri, ağaç dalları ya da tahta parçalarıyla birleştirip, koruma düzenekleri kurmaya çalışmışlardır. Çağın değişmesi ve teknolojinin ilerlemesi ile birlikte tente sistemleri de modernleşmiş ve çeşitli malzemelerle, oldukça iyi tasarlanmış tenteler üretilmeye başlamıştır.

Çeşitli işletme yerlerinde ve ev gibi alanlarda kullanımı mümkün olan tenteler, insanlara rahat ve konforlu yerler sunmaya devam ediyor. Açık ve kapalı pek çok alana uygulanan tenteler, her mevsim dayanıklı ve kullanışlı sistemlerdir.

Kar, dolu ya da sağanak yağış tenteleri bozmaz, kırmaz. Su geçirmez özellikte tasarlanırlar. Çok pratiktir ve teknolojik açılıp kapanma sistemleri vardır. Özellikle lokanta ve kafe tipi yerleri daha ilgi çekici hale getirirler.

branda-tente (8) | Favori Branda | Çadır - Branda - Tente - istanbul

Tente Nerelerde Kullanılır

Evin balkonu, terası ya da bahçesinde sıklıkla tente yapımı tercih edilir. Ayrıca pek çok eğitim ve sağlık sektörü gibi alanların kantin ya da kafeterya gibi bölümlerin de tente modelleri kullanılır. Daha çok otel girişlerinde ve restoranların da tenteleri sıkça görürüz. Müstakil evlerin bahçelerinde yazlık ve kışlık olarak kullanılır. Bazen mağazaların vitrinin ilgi çekmesi için, dekoratif tenteler uygulanır. Tente yaptırmak için herhangi bir izin ve ya ruhsata gerek duyulmaz. İstenilen her yere rahatlıkla yaptırılabilir.

Tente Çeşitleri Nelerdir

Genelde en çok kullanışlı olan tente modeli seçilmeye çalışılır. Neredeyse tente modellerinin çoğu kullanışlı ve ekonomik olan modellerdir. En çok talep gören ve araştırılan tente modelleri, pergole tente, mafsallı tente, körüklü tente, branda tente, karpuz tente, gibi modellerdir. Tenteler kullanım sistemine göre birbirinden ayrılır. Manuel, otomatik, kumandalı gibi özellikleri tente fiyatları seçeneklerini değiştirir. Son yıllarda özellikle balkon ve teraslar da katlamalı cam tente modeli daha çok kullanılıyor.

Tente Kullanımı Nasıldır

Özellikle mafsallı tente modeli, daha çok butik ve mağaza gibi yerlerde tercih edilir. Bu tente, çevirme tekniği ile açılıp kapanabilir. Aynı zamanda balkon için kullanımı da uygundur. Balkonlara yapılan tentelere bakıldığı zaman, en çok sabit tentenin tercih edildiği görülür. Yine balkon pergole tente modeli de kullanım kolaylığı açısından yaptırılan bir tentedir. Otel giriş ve pencerelerinde karpuz tente uygulanır. Bunun sebebi, görsel olarak dikkat çekici olmasıdır. Katlamalı ışıklı sistemler ise, restoranların yazlık bölümlerinde tercih edilir. Bunlar müşterilerin ilgisini çeken modellerdir.

Motorlu tenteler, en kullanışlı olan tentelerdir. Kumandalı olan bu tenteler, kullanım açısından kolaylık sağlar. Körüklü tente, en çok rastlanan tente modelidir. Şık bir görüntüsü vardır. Genelde balkonlar için uygundur. Manuel sisteme olduğu için, küçük alanlarda kullanımı basittir.

Dükkânları olumsuz hava koşullarından korumak için, önüne kasetli tente yaptırılır. Bu tenteler yağmur ve dolu gibi durumlardan etkilenmez, camları korur. Tente fiyatları seçeneklerinde, daha pahalı ürünlerdir. Her alana uygun olan bir tente modeli vardır. Önemli olan, uygun olan modeli seçmektir.

EKVATOR BRANDA - PERGOLA - TENTE - MEBRAN SİSTEMLERİ 0533 540 64 62

Tente Kullanımı Avantajları

 • Mekânları dört mevsim kullanışlı hale getirir.
 • Ömrü uzun ve dayanıklıdır.
 • Görsellik ve dekorasyon açısından kullanılabilir.
 • İşletmelerin reklamı yapılabilir.
 • İstediğiniz alanda rahatça oturmanıza yardımcı olur.
 • Fiyat seçenekleri uygundur.
 • Kumaşları kalitelidir.
 • Tüm hava koşulları hesaplanarak yapılır.

Tente Fiyatları Ne Kadardır

Tentelerin hepsi bahsedildiği gibi farklı özellikte olan ürünlerdir. Kullanım sistemleri, fiyatı belirleyen esas noktadır. İmalat için kullanılan malzeme kalitesi fiyatları değiştirir. Bazı kumaşlar çok kaliteli ve pahalıdır. Genelde uygun olan PVC kumaş ve brandalardır. Kumanda özelliği olan bir tente yaptırılacaksa, bunlar tente modelleri içinde en pahalı olanlardır.

Eğer tente modelini seçtiyseniz ve yaptırmak istiyorsanız, ilk olarak firmayla görüşüp, alana davet etmeniz gerekir. Firma gerekli olan ölçüleri aldıktan sonra, model ve renk seçimini müşteriye bırakır. Tüm malzemeler seçilir ve malzemelerin fiyatları göz önünde bulundurulup, firma tarafından fiyat belirlenir. Eğer fiyat size makul gelirse, tentenin üretimine başlanır. Sizin belirttiğiniz bir gün ve saat ayarlandıktan  sonra, tente kurulur. Genel de bütün tente modellerinin kurulumu basittir. Kısa sürede montelenir. Sizde tente fiyatları ve daha fazla bilgiyi öğrenmek için, firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?