İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.026,0600
 • EURO
  $0,9863
 • ALTIN
  $43.427,5400
 • BIST
  $159,9000
Tente Fiyatları

Tente Fiyatları

Tente fiyatları tentelerin modeline, boyutuna yapıldıkları malzemelere ve renklerine göre farklılık gösteriyor. Tenteler genel olarak kötü hava koşullarında oluşan yağmur, kar ve dolu gibi hava olaylarının zarar verici etkisinden korunmak ve estetik açıdan güzel bir görünüm elde etmek için kullanılıyor. Tenteler hem işyerlerinde hem de evlerin balkon, bahçe ve teras gibi açık alanlarında tercih ediliyor. Tente […]

Tente fiyatları tentelerin modeline, boyutuna yapıldıkları malzemelere ve renklerine göre farklılık gösteriyor. Tenteler genel olarak kötü hava koşullarında oluşan yağmur, kar ve dolu gibi hava olaylarının zarar verici etkisinden korunmak ve estetik açıdan güzel bir görünüm elde etmek için kullanılıyor. Tenteler hem işyerlerinde hem de evlerin balkon, bahçe ve teras gibi açık alanlarında tercih ediliyor.

Tente Modelleri Nelerdir?

Tente fiyatları modellere göre değişiyor. Tentelerin birçok farklı modeli var ve bu modellerden hangisinin alınacağına karar verilirken kullanılacağı alan göz önünde bulunduruyorlar. Fonksiyonlarına ve görünümlerine göre değişen tente modellerini açılıp kapanma şekillerine göre de sınıflandırabiliriz. Manuel ve otomatik olarak üretilen tenteler elle açılıp kapanabildiği gibi uzaktan kumanda ile de kontrol edilebiliyor.

Bunun yanında tenteler şekillerine göre mafsallı, çift açılır, raylı, pergola, kasetli olarak ayrılabilir. Mafsallı tenteler eklemli görüntüleriyle şık bir görünüm yaratmak isteyenlerin tercih ettiği tente modelidir ve genellikle dar alanlarda kullanılır. Bir diğer tente modeli olan çift açılır tenteler her iki tarafa da açılabilen tentelerdir böylece kullanıldıkları alanı darlaştırmazlar.

Raylı tenteler ise daha çok kış bahçelerinde kullanılan kullanımı kolay ve pratik olan bir tente modelidir. Teras ve bahçelerde kullanılan ve ahşaptan yapılan pergola tenteler kullanıldıkları yere doğa ile iç içeymiş gibi bir görünüm veriyor. Özellikle evlerin teraslarında kullanılan pergola tenteler Rus çamından da yapılabiliyor. Son olarak kasetli tenteler ise tentelerin üzerlerindeki şeklin kasete benzetilmesi nedeniyle bu isimle anılıyor. Bu tente modeli de şık görünümü nedeniyle oldukça beğeniliyor.

Usta Branda / istanbul'da Tente, Çadır, Kış Bahçesi Sistemleri

Tente Kullanmanın Avantajları

Tente fiyatları avantajlarına bakıldığında çok da fazla değil. Sağladığı en büyük avantaj kullanıldığı alanı dış etkenlere karşı koruyabilmesidir. İşletmeler müşterilerine hem kapalı hem de açık alanlarda hizmet vererek ilgilerini çekmeye çalışıyor. Kapalı alanların havalandırılması kış aylarında zor olabilir. Bu durumlarda tenteler devreye giriyor.

Kapalı alanlarda kullanılan tente sayesinde alanın havalandırılması birkaç dakika içinde tamamlanmış oluyor. Özellikle sigara içilen yerlerde büyük avantaj sağlıyor. Bunun yanında açık alanların kış aylarında kullanılamıyor olması işletmeler açısından kötü bir durum olarak değerlendiriliyor. Bu açık alanları kış aylarında da kullanılabilir hale getiren yine tenteler oluyor. İstenildiği zaman açık veya kapalı alana dönüştürülmeyi sağlayan tenteler güzel ve estetik görünümüyle müşterilerin de ilgisini çekiyor.

Tente Nerelerde Kullanılır?

Tenteler bahsedildiği gibi işyerlerinde ve evin bazı bölümlerinde kullanılabilir. Lokanta, kafe, restoran, mağaza ve butik gibi yerlerin açık ve kapalı alan fark etmeksizin her yerinde kullanılan tenteler aynı zamanda bakkal, büfe gibi küçük dükkânların da ön taraflarında karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında evlerin balkonlarında, teraslarında ve bahçeli evlerde çok fazla kullanılıyor. Bu tür yerleri kapalı alan haline getirebilmek ve yaz kış oturulabilir bir alan elde edebilmek için tentelerin rolü büyük oluyor. Tenteler aynı zamanda modellerine göre köylerde hayvan barınakları yapılırken de kullanılabiliyor.

Tente Alınmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Tente alınmadan önce hangi modelin alınacağına karar verilmelidir. Model seçimi yaparken de önemli olan şey tentenin nerede kullanılacağıdır. Tenteler kullanılacak alana uyumlu olmalıdır. Model seçildikten sonra tentenin boyutlarına da kullanılacak olan alanın ölçüleri alınarak karar verilmelidir. Tenteler farklı renk ve desenlerde üretilebiliyor.

Renk ve desenine karar verilirken kullanılacak alanın dekorasyonuna dikkat edilerek seçilmelidir. Çünkü uyumsuz seçilecek tenteler estetik görünümü olumsuz etkileyecektir. Ayrıca tenteler işletmeler tarafından reklam ve tanıtım yapmak ve böylece müşterilerin ilgisini çekmek için de kullanılabiliyor.

Bu gibi durumlarda yapılacak olan reklamın veya tanıtımın detayları tente yaptırılacak yere bildirilmeli ve buna göre yaptırılmalıdır. Son olarak tentelerin uzun ömürlü olabilmesi için yapıldıkları malzemelere de dikkat edilmelidir.

Kusadasi tente branda secici tente 0535 8827518 - Home | Facebook

Tente Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Tente fiyatları tentelerin fonksiyonlarına ve işlevlerine göre değişiklik gösterebiliyor. Tenteler yapılırken kullanılan malzemenin tipine ve kalitesine göre de tentelerin fiyatları yükselebiliyor. Tenteler yapılırken kumaş, bez, ahşap, cam veya alüminyum gibi malzemeler kullanılıyor.

Bezden yapılan bir tente ucuzken camdan yapılan bir tente daha pahalı olabiliyor. Bunun yanında bazı tenteler yapılırken yapımı zor olabiliyor. Verilen emeğe göre de fiyatları değişebilen tentelerden hangisini alacağınıza karar verirken bütçenizi de göz önünde bulundurmanızda fayda var.  Tente fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?