İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.419,5300
 • EURO
  $1,0733
 • ALTIN
  $48.182,6000
 • BIST
  $180,6000
Tente İmalatı

Tente İmalatı

Tente imalatı işyerlerinin ve bireysel kullanımlar için bazı kişilerin talepleri doğrultusunda yapılıyor. Tenteler genellikle kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerde kullanılsa da mağaza ve butiklerde de kullanılabiliyor. Evlerin balkon, teras ve bahçe gibi açık alanlarında da kullanılan tenteler kötü hava koşullarından veya yazın gelen güneş ışınlarından korunmak için tercih ediliyor. İşletmeler tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla […]

Tente imalatı işyerlerinin ve bireysel kullanımlar için bazı kişilerin talepleri doğrultusunda yapılıyor. Tenteler genellikle kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerde kullanılsa da mağaza ve butiklerde de kullanılabiliyor. Evlerin balkon, teras ve bahçe gibi açık alanlarında da kullanılan tenteler kötü hava koşullarından veya yazın gelen güneş ışınlarından korunmak için tercih ediliyor. İşletmeler tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla da kullanabiliyorlar. Aynı zamanda tenteler kullanılacakları alanların özelliklerine ve ihtiyaçlarına yönelik imal ediliyor.

Tenteler Neden Kullanılır?

Tente imalatı günümüzde artan ihtiyaç doğrultusunda daha fazla yapılmaya başlandı. Bunun nedenleri ise açık alanların artması, bahçeli evlerde oturanlarının sayısının artması ve tentelerin reklam amaçlı kullanımının fazlalaşması olarak sayılabilir. Tenteler yağmur, kar ve dolu gibi hava olaylarından korunmak istenen açık alanlarda kullanılır.

Bunun yanında kapalı alanların da kolayca havalandırılabilmesi için tenteler tercih edilebiliyor. Özellikle sigara veya nargile içilen alanların havalandırılması uzun sürebiliyor. Tenteler sayesinde tek tuşla tavanı açılan kapalı alanlar kolayca hava aldırılıyor. Evlerin bahçelerinde tenteler, her mevsim kullanılabilir bir alan yaratmak için tercih edilebiliyor.

Tente Modelleri

Tente imalatı farklı ürünler kullanılarak üretiliyor. Alüminyum, bez, kumaş, demir, cam veya ahşap kullanılarak imal edilen tenteler genellikle su ve ışık geçirmeyen brandalar yardımıyla üretiliyor. Tente modellerinden kasetli tenteler en fazla kullanılan tente modelidir ve bunun sebebi hem şık görünmesi hem de kullanımının kolay olmasıdır. Her yere uyumlu olan kasetli tenteler kaset görünümünde sade ve düz bir modeldir.

Körüklü tenteler yan taraflarına uzatılabilen çıkıntıları sayesinde güneş vuran mekânlarda çok fazla tercih edilir. Bir diğer tente modeli ise pergola tentelerdir. Genellikle alüminyum ve ahşaptan üretilen pergola tenteler bahçe ve teraslarda kullanılmakla birlikte bazı dükkânlarda da tercih edilebiliyor. Aynı zamanda bu pergola tenteler branda kumaşlarından da elde edilebiliyor.

Çift açılır tenteler ise here iki tarafa açılabilir özelliği ile geniş alanlarda kullanım imkânı sağlıyor. Bir diğer tente modeli ise raylı tentelerdir ve bunlar genellikle kış bahçelerinde kullanılır. Son olarak mafsallı tenteler de dar alanlarda kullanılabilen ve eklem şekline benzer görüntüsüyle kullanıldığı alana farklı bir hava katan tente modelidir.

Tente Kullanımının Avantajları

Tente kullanımı birçok alanda avantaj sağlıyor. Kafe ve restoranlarda müşterilerin ilgisini çekmek için farklı renk ve desenlerde tenteler kullanılabiliyor. Ancak en temel avantajı kullanıldığı alanı dış etkenlere karşı koruması diyebiliriz. Yağmur, kar, dolu veya güneşten koruma sağlayan tenteler özellikle açılır kapanır olanları işyerlerinde pratik bir kullanım sağlıyor.

Ayrıca kapalı alanlarda da kullanılan tenteler kapalı alanların havalandırılmasına olanak tanır. Evlerin bahçelerinde, balkonlarında veya havuz başlarında kullanılan tenteler bu alanların yaz kış kullanılmasını sağlar.

Tentelerin Özellikleri

Tenteler açılır kapanır özellikte olduğu gibi sabit olarak da üretilebiliyor. Sabit tenteler genellikle dükkânların önlerinde veya evlerin balkonlarında kullanılıyor. Otomatik olarak uzaktan kumanda ile açılıp kapatılabilen tenteler de vardır ve bunlar özellikle kafe ve restoran gibi işletmelerde tercih ediliyor.

Bir diğer özellikli tente ise motorlu tentelerdir bu tentelerin de yanlarındaki tuş sayesinde kolayca açılıp kapanması sağlanır. Tenteler aynı zamanda sensörlü olarak da üretilebiliyor. Rüzgâr, yağmur veya güneş sensörlü tenteler dış etkiyi algılayarak kendilerini açıp kapatabiliyorlar. Bu tenteleri genellikle büyük işletmeler tercih ediyor.

Tentelerin Fiyatları

Tentelerin fiyatları yukarıda bahsedilen özelliklerine ve modellerine farklılık gösteriyor. Bazı tenteler çok fazla özelliğe ve fonksiyona sahip olabiliyor. En yüksek fiyatlı tenteler sensörlü tenteler iken maliyeti en az olan modeller genellikle sabit tentelerdir. Tentelerde fiyatı etkileyen bir diğer unsur ise boyutlarıdır. Tentelerin formatları mekâna göre seçilmelidir. Tenteler yapılırken kullanılan malzemeler ve kaliteleri de doğrudan fiyata etki eder. Örneğin branda kullanılarak yapılan bir tente ile camdan üretilen tentenin fiyatlarının aynı olması beklenemez.

Tente Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tente alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey kullanılacağı mekân ile uyumlu bir model olmasıdır. Her tente modeli tüm alanlar için uyumlu olmayabiliyor. Örneğin dar bir alanda kullanılacaksa mafsallı, geniş alanlarda kullanılacaksa kasetli tentelerin seçilmesi doğru olacaktır. Aynı zamanda tente almadan önce mekânın boyutları belirlenmeli ve aynı formatlarda tenteler tercih edilmelidir. Tente imalatı hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?