İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.432,5700
 • EURO
  $1,0773
 • ALTIN
  $47.990,0100
 • BIST
  $181,1000
Tente Modelleri

Tente Modelleri

 Tente modelleri fonksiyonlarına ve işlevlerine göre farklılık gösteriyor. Kullanılacağı alana göre seçilen tenteler hem dış etkenlerden korunmak hem de güzel bir görünüm sağlamak için kullanılıyor. Tentelerin kullanılmasının ana amacı dış etkenlerden korunmaktır ancak bunun yanında sadece dekor amaçlı kullananlar da vardır. Tenteler Nerelerde Kullanılır? Tente modelleri başta işyerleri olmak üzere evlerin bahçe ve teras gibi açık alanlarında […]

 Tente modelleri fonksiyonlarına ve işlevlerine göre farklılık gösteriyor. Kullanılacağı alana göre seçilen tenteler hem dış etkenlerden korunmak hem de güzel bir görünüm sağlamak için kullanılıyor. Tentelerin kullanılmasının ana amacı dış etkenlerden korunmaktır ancak bunun yanında sadece dekor amaçlı kullananlar da vardır.

Tenteler Nerelerde Kullanılır?

Tente modelleri başta işyerleri olmak üzere evlerin bahçe ve teras gibi açık alanlarında da kullanılır. En fazla kafe ve restoran gibi oturulabilir alanlarda kullanılan tenteler mağaza ve dükkân önlerinde de ürünleri korumak için tercih ediliyor. Bazı kafe ve restoranlarda hem bahçe hem de kapalı alan olabiliyor. Bu gibi yerlerin bahçelerinin her mevsim kullanılabilmesi için tenteler tercih ediliyor.

Kafe ve restoranların özellikle yaz aylarında kullandıkları açık alanları üstü açık olduğu sürece kış aylarında kullanılamaz oluyor. Bu açık alanları değerlendirmek isteyen işletmeler tente kullanarak açık alanları gerektiğinde kapalı alanlara dönüştürüyorlar. Açık alanların yanında kapalı alanlarda da kullanılan tenteler açılıp kapanabilir özellikte olan modelleri sayesinde bu alanların havalandırılması daha kolay hale geliyor.

İşletmeler dışında evlerin bazı bölümlerinde de kullanılan tente modelleri özellikle balkon, bahçe ve teras gibi açık oturma alanlarında tercih ediliyor. Bu alanlarda yaz kış oturmak isteyen kişiler seçtikleri tentelerden taktırarak oturma alanlarında konfor sağlıyor.

Güniş Branda Çadır Tente Pergole | branda, tente, çadır, pergole, katlanır tente, kasetli tente, kamyonet tentesi, kamyonet branda imalatı, kamp çadırı imalatı, körüklü tente, mafsallı tente, şantiye çadırları, yarasa tente, kış bahçesi

Tente Çeşitleri

Tentelerin farklı modelleri vardır ve bu modellere karar verirken nerede kullanılacağı bilinmelidir. Tentelerin temel olarak açılıp kapanabilen modelleri ve sabit modelleri vardır. Sabit modeller tek tip olurken açılıp kapanabilen tentelerin ise açma kapama şekline göre birçok modeli vardır. Bunlar otomatik, motorlu, mafsallı, raylı ve çift açılır tenteler olarak sayılabilir. Ayrıca bu açılıp kapanabilen tenteler de kendi içlerinde manuel ve otomatik olarak sınıflandırabilir. Örneğin mafsallı tentelerin elle açılıp kapanabilen modelleri olmakla beraber otomatik olarak uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen mekanizmaya sahip olanları da vardır.

Motorlu tenteler de aynı şekilde içlerindeki motor sayesinde uzaktan kontrol edilebilir ve kolay kullanılabilir tente modeli olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer tente modeli ise raylı tentelerdir. Bunların kullanım alanı ise özellikle kış bahçeleridir. Mafsallı tenteler rulo şeklinde kapanabilen ve eklem şekline benzeyen malzemelerden oluşur. En fazla kullanılan modellerin başında gelen mafsallı tente modelleri genellikle küçük ve hareket etmesi zor yerlerde kullanılır.

Son olarak çift açılır tente modelleri ise lokanta, restoran ve çay bahçeleri gibi alanlarda kullanılan ve her iki tarafa da açılabilen şekilde tasarlanmıştır. Oturma alanlarını daraltmadan kolay ve pratik bir kullanım sunarlar. Bunların yanında ahşaptan yapılan pergola tente modelleri de mevcuttur. Pergola tenteler özellikle bahçe, teras ve balkon gibi yerlerde kullanılır ve kullanıldığı alana doğayla iç içeymiş gibi bir his verir. Üretilirken kullanılan ahşap malzemesi de dayanıklılığı için önemlidir. Çünkü pergola tenteler bir kere alındığında uzun süre kullanım için tercih edilir.

 

 

Tente Kullanmanın Avantajları

Tente modelleri genellikle açık alanları her mevsim kullanılabilir bir alana dönüştürmek ve yağmur kar gibi hava olaylarından korunmak için kullanılır ve bu yüzden en büyük avantajı bu diyebiliriz. Bunun dışında tentelerin bir diğer avantajı mekânlara estetik açıdan şık bir görünüm kazandırmasıdır. Özellikle işletmeler tarafından çok fazla tercih edilen tenteler üzerlerine bastırılabilen yazı ve desenler sayesinde işletmeler için müşteri çekme aracı olarak kullanılıyor. Reklam ve tanıtım yapmak amacıyla işletmelerin kullandığı tente modelleri şık bir ortam yaratarak müşterilerin ilgisini çekiyor.

Güniş Branda Çadır Tente Pergole | branda, tente, çadır, pergole, katlanır tente, kasetli tente, kamyonet tentesi, kamyonet branda imalatı, kamp çadırı imalatı, körüklü tente, mafsallı tente, şantiye çadırları, yarasa tente, kış bahçesi

Tente Fiyatları

Tentelerin fiyatları çok yüksek olmamakla birlikte modeline ve yapıldıkları malzemeye göre farklılık gösterebiliyor. Sabit tenteler herhangi bir mekanizma içermediğinden açılıp kapanabilir tentelere göre daha ucuzdur ve bu yönüyle daha fazla tercih edilir.

Açılır kapanır tentelerde ise açılıp kapanabilme şekillerine göre fiyatları farklılık gösterebilir. Bu tente modelleri yapılırken kullanılan malzemelerin tipi ve kalitesi de doğrudan fiyatına etki edecektir. Tenteler demirden, alüminyumdan, ahşaptan, kumaştan veya camdan üretilebiliyor. Kumaştan üretilen tenteler daha ucuzken demirden veya camdan üretilen tentelerin daha pahalı olması kaçınılmazdır.

Tentelerde bir diğer fiyat faktörü ise tentelerin boyutudur. Kullanılacağı alanın genişliğine göre yaptırılan veya seçilen tente modellerinde fiyat da etkilenecektir. Tente modelleri hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?