İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.007,5000
 • EURO
  $0,9508
 • ALTIN
  $43.314,0700
 • BIST
  $151,7000
Tenteci Kadıköy

Tenteci Kadıköy

Tenteci Kadıköy dâhil olmak üzere birçok yerde tente üretimi yapıyor. Tenteler kafe, restoran, lokanta, mağaza ve butik gibi yerlerde kötü hava koşullarından korunmak için kullanılıyor. Tenteler kaliteli kumaşlardan elde edilen brandalar kullanılarak üretildiği gibi alüminyum, cam, demir, ahşap gibi ürünler kullanılarak da imal edilebiliyor. Tenteler sadece işyerlerinde değil evlerin balkon, teras ve bahçelerinde de bu alanlarda […]

Tenteci Kadıköy dâhil olmak üzere birçok yerde tente üretimi yapıyor. Tenteler kafe, restoran, lokanta, mağaza ve butik gibi yerlerde kötü hava koşullarından korunmak için kullanılıyor. Tenteler kaliteli kumaşlardan elde edilen brandalar kullanılarak üretildiği gibi alüminyum, cam, demir, ahşap gibi ürünler kullanılarak da imal edilebiliyor. Tenteler sadece işyerlerinde değil evlerin balkon, teras ve bahçelerinde de bu alanlarda her mevsim oturabilmek için kullanılıyor. Tenteler hem işletmelere hem de bahçeli evlere sahip olanlara birçok avantaj sağlıyor.

Tentelerin Avantajları

Tenteci Kadıköy işletmelere avantaj sağlayacak tente modelleri imal ediyor. Bazı işletmeler tenteleri reklam ve tanıtım amacıyla kullanabiliyor. Üzerlerine baskı yaptırarak tenteleri işyerlerinde kullanan işletmeler böylece müşteri çekmeyi hedefliyor. Ayrıca tentelerin en büyük avantajı açık alanları her mevsim kullanılabilir alanlara dönüştürmesidir.

Balkonlarda kullanılan tenteler bu yerleri yağmur, kar, dolu ve rüzgârdan koruyor ve bu sayede balkonlarda yaz kış oturulabiliyor. Evlerin bahçelerinde de kullanılan tenteler sayesinde kış aylarında bile bahçeler kullanılabiliyor. Aynı zamanda tente kullanan işletmeler bu tenteleri dekorasyon amacıyla da kullanabiliyor. Farklı renk ve desenlerde tente kullanan işletmeler, işyerlerine daha şık bir hava katıyor.

Tente Modelleri

Tenteci Kadıköy hem farklı kalitede hem de farklı özellikte tenteler elde ediyor. Tentelerin görünümlerine ve özelliklerine göre bazı farklı modelleri var. Bu modeller pergola tenteler, mafsallı tenteler, körüklü tenteler, kasetli tenteler, çift açılır tenteler, raylı tentelerdir. Bu tentelerin özelliklerinden bahsedecek olursak mafsallı tenteler bağ ve ekleme benzer görüntüsüyle kullanıldığı alana şık bir hava katan tente modelidir.

Pergola tenteler ahşap veya alüminyum kullanılarak üretilen ve genellikle çay bahçeleri, teraslar ve evlerin bahçesinde gördüğümüz tente modelidir. Ahşaptan yapılan pergola tenteler, kullanıldığı alana doğayla iç içe bir görünüm sağlar. Bir diğer tente modeli olan körüklü tenteler yan taraflara açılabilen çıkıntılara sahiptir. Bu çıkıntılar kademelidir ve istenilen derecede açılabilir özelliktedir. Körüklü tenteler genellikle kafe ve restoran gibi yerlerin açık alanlarında karşımıza çıkan tente modelidir.

En çok tercih edilen modellerden biri olan kasetli tentelere kasetli denilmesinin sebebi üstlerinin kaset şeklindeki düz ve sade görünümleridir. Çift açılır tenteler de her yerde kullanılabilir ve her iki tarafa tentelerin uzayabilmesi nedeniyle geniş bir kullanım alanı sağlar. Genellikle gölgelik alan yaratmak için kullanılır. Son olarak raylı tenteler ise kış bahçelerinde daha fazla tercih edilir.

Tente Kullanım Alanları

Tenteler kullanım alanlarına ve kullanım amaçlarına göre farklı modellerde üretiliyor. Tentelerin genellikle kafe, restoran, lokanta ve çay bahçelerinde kullanıldığını söylemiştik. Bu yerlerin açık ve kapalı alanlarında kullanılan bu tenteler aynı zamanda evlerin balkon ve bahçelerinde de tercih ediliyor. Açık alanları dış etkilerden koruyan tenteler aynı zamanda kapalı alanların da havalandırılmasında yardımcı oluyor.

 

Tentelerin Özellikleri

Tentelerin özelliklerine bakıldığında en çok özelliği olan tentelerin işletmeler tarafından kullanıldığını görüyoruz. Daha basit özellikteki tenteler ise evlerde kullanılabiliyor. Tentelerin bazıları açılıp kapanabilirken bazılarıysa sabit olarak üretiliyor. Sabit tenteler genellikle balkonlarda ve dükkânların ön bölümlerinde kullanılırken açılır kapanır tenteler kafe ve restoranlarda kullanılıyor. Açılır kapanır özellikteki tenteler manuel, otomatik veya motorlu olarak imal ediliyor.

Otomatik tenteler uzaktan bir kumanda yardımıyla açılıp kapatılabiliyor. Motorlu tentelerin ise yanlarında bulunan ufak bir tuş sayesinde açma kapatma işlemi yapılabiliyor. Manuel tenteler de adından anlaşıldığı gibi elle çekilerek açılıyor ve katlanarak kapatılıyor. Ayrıca tentelerin bazıları sensörlü olarak da üretilebiliyor. Sensörlü tenteler rüzgâr, yağmur ve güneş gibi hava olaylarını algılayarak kendini dışarıdan bir müdahale olmadan açıp kapatabiliyor. Bu tenteler sayesinde insan gücüne ihtiyaç kalmadan akıllı tenteler ile konfor sağlanmış oluyor.

Tente Fiyatları

Tente fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Bunlardan biri tenteler imal edilirken kullanılan malzemenin çeşididir. Ahşap tenteler daha ucuzken cam ile yapılan tenteler daha pahalı olabiliyor. Bunun yanında tentelerin yukarıda bahsedilen fonksiyonları da fiyata etki edebiliyor. Özellikle manuel veya sabit tenteler maliyetlerinin az olması nedeniyle evlerde kullanılırken otomatik ve motorlu tenteler daha yüksek fiyatlı olmasına rağmen işletmeler tarafından müşterinin rahatı ve güvenliği açısından tercih edilebiliyor. Tenteler hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?