İLETİŞİM:

 • DOLAR
  $3.387,3800
 • EURO
  $1,0677
 • ALTIN
  $47.772,4500
 • BIST
  $178,6000
Yayla Çadırı Modelleri istanbul

Yayla Çadırı Modelleri istanbul

Yayla çadırı, yaz ve ilkbahar mevsimlerinde Anadolu, İç Anadolu, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde hayvancılık ile uğraşan kişilerin tercih ettiği bir modeldir. Kır çadırı olarak da adlandırılan bu çadır modelleri tek kişilik olabileceği kişi 2 odalı ya da 3 odalı da olabilir. Bunun sebebi yayla çadırlarında kişilerin aileleri ile kalmasıdır. Yayla dönemlerinde uzun süre kalındığı […]

Yayla çadırı, yaz ve ilkbahar mevsimlerinde Anadolu, İç Anadolu, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde hayvancılık ile uğraşan kişilerin tercih ettiği bir modeldir. Kır çadırı olarak da adlandırılan bu çadır modelleri tek kişilik olabileceği kişi 2 odalı ya da 3 odalı da olabilir. Bunun sebebi yayla çadırlarında kişilerin aileleri ile kalmasıdır. Yayla dönemlerinde uzun süre kalındığı için Anadolu bölgelerinde aileler ya da daha kalabalık ekiplerle gidilir. Bu ortamda kişilerin konforu ve özel alanları göz önüne alınmalıdır. Yayla çadırı modelleri istanbul firmamız bu kapsamda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir çadırı üretimi gerçekleştirir.

Yayla Çadır Nasıl Üretilir?

Yayla çadırı üretiminde sağlam bir iskelet kullanılmalıdır. Standart yayla çadırlarında üçgen çadır formu kullanılır. Bu üçgen iskeletin üzerine çadır brandası gerilir ve kullanıma hazır hale getirilir. Bunun yanı sıra istenilen ölçülerde de yayla çadırı üretimi yapılabilir. Kullanım ihtiyacına göre de yayla çadırı üretiminde değişiklikler olur.

İçeriye böcek gibi haşerelerin girmesinin engellenmesi için polyester bir kumaş üretimi tercih edilebilir. Yaz ve ilkbahar dönemlerinde kullanılan yayla çadırlarının güneşten de etkilenmemesi önemlidir. Bu yüzden pamuk kumaş çadırı tercih edilmelidir. Yayla çadırı üretiminde montaj ve de montaj işlemleri de üretimde dikkat edilmesi gereken konuların başında yer alır. Uzun bir süre kullanılacak olan yayla çadırının yayla da yaşanacak bir aksilik karşısında kişiler tarafından kolaylıkla çözülmesi gerekir.

Yayla Çadırının Avantajları Nelerdir?

Yayla çadır hayvancılıkla uğraşan kişilerin yılın belli dönemlerinde yaylaya çıktıkları dönemde tercih edilir. Kişilerin uzun dönem vakit geçirecekleri bir alanda konforlu ve güvenli bir alan için yayla çadırları önemli bir avantaj sağlar. Yayla dönemi her ne kadar bahar ve yaz dönemlerinde olsa da yağmur ve rüzgâr gibi beklenmeyen hava koşulları da meydana gelebilir.

Bu tür beklenmeyen hava koşulları karşısında yayla çadırları kişileri koruyan bir alandır. Aynı zamanda güneşli havalarda da kişilerin dinlenmesi için konforlu bir mekandır. Yayla çadırlarının üretiminde havalandırma özelliği içeride geçirilen sürenin daha kaliteli olmasını sağlar. Yayla çadırı modelleri istanbul firmamız tüm bu avantajları sağlayan çadır üretimleri gerçekleştirir.

Yayla Çadırı Modelleri Nelerdir?

Yayla çadırı modelleri arasında pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler doğrultusunda istenilen ölçü ve modellerde farklı yayla çadırı üretimleri de yapılabilir. Yayla çadırları tek kişilik olabileceği gibi aynı zamanda birden fazla kişilerin konaklayabileceği şekilde de üretilir. Yayla çadırları son dönemlerde 2 ya da daha fazla odalı olarak da üretilir.

Bunun yanı sıra farklı oda girişleri olan yayla çadırları da bulunmaktadır. Bunun sebebi uzun süreli kalınan yayla alanlarında kişilerin daha konforlu ve özel alanlarının bulunması gerekliliğidir. Kişiler uzun süre küçük alanlarda kaldıklarında sorunlar yaşayabilir ya da kıyafet değiştirmek gibi özel ihtiyaçlar durumunda özel bir alan isteyebilir. Çok odalı yayla çadırları bu açıdan avantajlı modellerdir.

Yayla Çadırı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yayla çadırı alımı yaparken çadırın dayanıklı ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Yayla çadırı açık ve doğal bir ortamda kullanıldığı için haşerelerin girmesini engelleyecek bir kumaş kullanılmalıdır. Aynı zamanda güneşten ve yağmurdan da koruyacak bir kumaş türü olan pamuktan üretilmelidir. Yayla çadırında havalandırma özelliği de bulunmalıdır. Uyku sırasında kişilerin temiz nefes alışverişi için havalandırma özelliği bulunan çadırlar tercih edilmelidir. Kurulan alan yüksek bölgeler olduğu için montaj elemanı her zaman bulunmayabilir. Bu yüzden kolay monte edilebilen yayla çadırları alınmalıdır.

Yayla Çadırı Fiyatları

Yayla çadırlarında yaşanılan değişikliklerin pek çok farklı etkeni vardır. Çadır malzemeleri döviz ile tedarik edilir. Bu nedenle üretimde maliyet yüksek olabilir. Buna ek olarak çadırda kullanılan iskelet kalitesi, kumaşın yağmur ve güneş geçirmezliği de fiyatın artışına neden olur. Ancak yayla çadırı kullanılacağı bölgeden dolayı kalitesiz kumaş kullanılmaması çok önemlidir.

Aksi halde çadır ihtiyaçları karşılamayacaktır. Kumaşın geçirmezlik özeliklerinin yanı sıra havalandırması ve haşere uzaklaştırması için ihtiyaç duyulan özellikler de fiyatları etkileyen nedenler arasında yer alır. Fiyatlar çadırın modeline göre de değişir. Tek kişilik bir çadır fiyatı 2 odalı ve çok girişli çadırlara göre daha yüksektir. Siz de yayla çadırı modelleri istanbul firmamızdan detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?